Büyük Girişimciler Zamanı Nasıl Yönetiyor

Büyük Girişimciler Zamanı Nasıl Yönetiyor?

Büyük Girişimciler Zamanı Nasıl Yönetiyor … Hepimiz bunu merak ediyoruz …

Hayatta eşit olduğumuz ve hiç kimseye tanınmayan tek ayrıcalık ne dersiniz? Güzel bir tespiti sizlerle paylaşmak istiyoruz “Zaman” … Kim olduğunuz, ne olduğunuz, nereden mezun olduğunuz, başarılı olup, olmadığınız hiç önemli değil. Eşit olduğumuz tek konu “Zaman”… 1 gün herkes için 24 saat … Mark Zuckerberg, Elon Musk, Richard Branson, Jack Dorsey, Bill Gates, Jeff Bezos gibi dünyaca başarılı girişimciler sizce bu 24 saatte neyi farklı yapıyorlardır, büyük girişimciler zamanı nasıl yönetiyor dersiniz ?

Peki Onlar Zamanı Nasıl Yönetiyor?

Girişimcilik ve özgürce , sevdiği işi yapmak herkesin hayali …Günümüzde teknolojik imkanlar birçok farklı kanaldan içinde böyle bir isteği olan herkese bu konuda bir şans sunuyor. Dünyaca ünlü beş başarılı girişimci için bir inceleme yapıp 24 saati nasıl değerlendirdiklerine baktığımızda ortak bazı noktalar görebilirsiniz. Bu isimlerin en büyük ortak noktası “Spor Yapmak” ve saat dilimi değişkenlik gösterse dahi uyuma ve uyanma konusunda gösterdikleri disiplin.

Mark Zuckerberg Büyük Girişimciler Zamanı Nasıl Yönetiyor sorusuna sizce ne der? Facebook gibi bugün herkesin uyanır uyanmaz belki de daha gözünü açmadan baktığı o sosyal medya devinin kurucusu olarak, o da uyanır uyanmaz facebook’a bakıyor ve dünya gündemi hakkında biraz gezinti yapıyor. Şaşılacak bir bilgi ise, bunun için çok uzun zaman harcamaması. Mutlaka spor yapıyor, haftalık 60 saat çalışıyor, ailesine, kitap okumaya ve gezip yeni yerler keşfetmeye çalışıyor.

Mark Zuckerberg

Elon Musk Büyük Girişimciler Zamanı Nasıl Yönetiyor sorusuna ne demiş olabilir? mucit, yatırımcı, girişimci ve SpaceX’in kurucusu ve Tesla Motors ile PayPal’ın kurucu ortaklarından… Büyük şeyleri düşünen, hayal eden ve hayalleri gerçeğe dönüştüren kişi 24 saati nasıl değerlendiriyor dersiniz? Sabah erken güne başlıyor, mutlaka spor yapıyor ve günde 10 saatini işe vakit ayırarak geçiriyor. “Bence en iyi tavsiye: Her zaman bir şeyleri nasıl daha iyi yapabileceğinizi düşününün ve kendinizi sorgulayın” diyen Elon Musk, günde 1-2 saat kitap okuyor.

Richard Branson Büyük Girişimciler Zamanı Nasıl Yönetiyor sorusu karşısında ne demiş olabilir? 350’den fazla şirketi bulunan ve Virgin şirketler grubunun Ceo başarılı yatırımcı, iş adamı…  Sabah çok erken uyandığını ve uyanınca mutlaka her gün farklı bir spor yaptığını belirtiyor. İşten ve dünya gündeminden daha önemli bir önceliği olan Richard Branson, önce ailesi ile vakit geçirdiğini belirtiyor. Böylece güne mutluluk motivayonu ile başlıyor. En önemsediği nokta ise; not defteri … Aklına gelen tüm fikirleri not ederek gününü geçiriyor.

Jack Dorsey; yazılım mimarı, iş adamı, twitter ve Square mobil ödeme şirketinin kurucusu. Güne çok erken başlayanlardan. Güne spor ve meditasyonla başlayan Jack Dorsey, sonrasında çalışmaya başlıyor.

Bill Gates; yazar, yazılımcı, girişimci ve iş adamı, Microsoft’un kurucusu. Uyandığında ilk olarak dünya gündemi ve gazete manşetleri ile ilgileniyor. Kitap okumak ve ailesine vakit ayırmak ve yeni yerler keşfetmek zamanını planladığı şeyler arasında.

Jeff Bezos; girişimci, iş adamı, Amazon’un kurucusu. Günde 8 saat uyumayı mutlaka yapılması gerekenler arasında gören Jeff Bezos, haftanın ilk iş gününü mutlaka tamamen çalışmayı ayırdığını ve kalan zamanında ofiste çalışmak yerine farklı alanlarda yaratıcı ortamlarda çalışarak geçiriyor.

Harika fikirleriniz, mükemmel işleriniz olabilir… Zamanı doğru kullanmak ise, en büyük başarıyı getirir üstelik herhangi bir maliyeti yoktur.

Sizde şirketinizin markası için şirket çalışanlarınız ve kendiniz için MG-ARTI markalaşma hizmetlerinde yararlanarak zaman yönetimi için SWOT Analizinizi yapabilirsinizhttp://www.mgarti.com/kurumsal-marka-yonetimi

Share your thoughts