web sitesi yaptırmak

Web Sitesi Yaptırmalı mısınız?

Dijitalleşen dünyada en çok aratılan konulardan ve reklam açısından dijital ajansların en çok maliyet ayırdığı şey; “Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum” dijital medya ajanslarının da en büyük sorusu, Web Sitesi Yaptırmak İstiyorsunuz, Peki Nasıl? İşte karşılıklı beklentide her iki tarafta en uygun çözümü bulmak için çalışmaktadır.

Web Sitesi Yaptırmalı mısınız?

Neden bir web sitesine ihtiyacınız var sorusuna öncelikle kendi içinizde cevap vermeniz çok önemli … Aslında cevaba göre yola çıkmak ve işlemlere başlamak, hedeflerinize uygun bir ajansı bulmak gerekir.  Öncelikle hem bireysel markaların hem de kurumsal firmaların dijital dünyada artık yer almaması tartışılamaz bir hale gelmişken yine de kısaca bir web sitesine sahip olmanın gereklerinden bahsedelim;

Bir web sitesi demek, verdiğiniz hizmeti veya satışını gerçekleştirdiğiniz ürünlerinizi mevcut veya potansiyel kişilere ulaştırmada 24 saat açık ve istediğiniz kadar doğru bilgiyi aktararak ulaştırmanız demektir. İnsanların istedikleri an bilgiye ulaştıkları günümüzde en önemli konuda işiniz hakkında sizin verdiğiniz doğru bilgileri istedikleri an ulaşılabiliyor olunmasıdır.

  1. Mevcut ve Potansiyel Müşteriye Ulaşmak Konusunda Yer, Zaman ve Mekandan Bağımsız Olmak

Günümüzde insanların satın alma kararlarının aslında gün içerisindeki saatler olmadığını göz önünde bulundurursak internet üzerinde yapılan araştırmalarda yer almanın ne kadar önemli olduğunu görmüş oluruz.  Tüketicilerin satın alma kararı vermeden önce ürünleri ve ürün yorumlarını aktif olarak inceliyor olması ürün veya hizmetinizi en iyi şekilde anlatabileceğiniz bir web sitesine sahip olmanız gerektiğini kanıtlar hale gelmiştir.

  1. Ürün Satışlarınızı ve Hizmet Tanıtımınızı Arttırabilirsiniz

Bir web sitesi, sizin kendinizi anlatmanızı sağlayacak en doğru mecradır. Yaptığınız işi, nasıl yaptığınızı, nereden başladığınızı ve markanızın hikayesini buradan herkese duyurabilirsiniz. Ayrıca, web sitenize koyacağınız Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya kanallarının linkleri, kullanıcıların beğendikleri içeriği daha kolay paylaşmalarını sağlar.

  1. Markanızın Hikayesini Duyurun

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki tüketiciler, ürün veya hizmet alımından önce %72 oranda inceleme, yorum veya o yer hakkında dijital medya üzerinde araştırma yapıyor. Bu araştırmalar sırasında eğer bir web siteniz yoksa veya bir siteniz var ancak kullanıcı dostu bir arayüzü yoksa veya bir web siteniz var ama yeni nesil bir tasarımı yoksa, o zaman üzgünüz L kaybettiniz çünkü potansiyel müşteriler mutlaka rakiplerinizin sitesine ulaşacaktır.

  1. Rakiplerinizle Rekabet Ederken Üstünlük Sağlar

24 saat boyunca açık bir ofisi bu kadar az maliyetle kimse size vermeyecektir. Sabaha karşı kimse çok efektif çalışmayabilir ancak sabah uçağa binecek biri havaalanında beklerken internette araştırma yapabilir, satın alabilir veya sizden bilgi almak için size form doldurabilir …

  1. 7/24 Açık Bir Dünya

Dijital dünyanın beyni, her aranan sorunun cevabı, bilgi kaynağı google’da yer almak… Bu konuda profesyonel olarak size sunulan her bilgiyi ciddiyetle uygulamak çok önemlidir.

  1. Google aramalarında çıkmak

Nasıl Bir Web Sitesine İhtiyacınız Var?

Sadece bir web sitesine değil artık günümüzde hedeflerinize uygun, sizi ve işinizi profesyonelce yansıtacak bir web sitesine ihtiyacınız var. Böyle bir web sitesi için, sitenizi yapacak ekibe zaman, emek ve maddi bütçe ayırmanızda oldukça önemlidir.

Web Sitenizi Yapacak Ekip ile Aynı Şehir’de mi Olmalısınız?

Her şeyin dijital dünyada çözümlendiği bir dönemde web sitenizi yapacak ekiple aynı şehirde olmak çok da büyük bir kazanım değildir. Bu noktada seçeceğiniz dijital ajansın sizinle yapacağı analizler önemlidir. Web sitenizin yapımı devam ederken adımlar hakkında bilgilendirme ve size süreci takip edebileceğiniz bir laboratuvar ortamı oluşturması önemlidir.

web tasarımı
web tasarımı

Web Sitesi Yaptırmak İstiyorsunuz ve Hala Düşünüyorsanız MG-ARTI ailesi olarak gelin birlikte düşünelim diyoruz … Eylem adımlarınızı ve işlerinizi birlikte konuşalım …

 

http://www.mgarti.com/iletisim

Share your thoughts