KÜÇÜK İŞLETMELER İÇİN E-TİCARETTE PÜF NOKTALARI

E-ticarette her gün milyonlarca kişi para kazanıyor, işletmelerin ciroları büyüyor peki sizin bir e-ticaret girişimini var mı? E-ticarette dev firmalar arasında küçük işletmeler nasıl büyüyecek? Şunu biliyoruz ki, internette alışveriş ile büyüyen cirolarını katlayan milyonlarca küçük işletme var. Onlar doğru reklam ve pazarlama stratejisi ile başarılı sonuçlara ulaşabiliyor. O zaman neden olmasın ? Siz de bazı noktalara dikkat ederek ve sabırla bu sonuçlara ulaşabilirsiniz.

E-ticaret siteni hem göze hem de kolaylığa hitap etmeli

E-Ticaretten Gerçekten Para Kazanmak için bir “E-ticaret “ sitenizin olması gerekiyor
ve unutmayın insanlar sitenize girdiğinde bellide milisaniyeler içerisinde sitede kalıp kalmayacaklarına karar verecekler. Hem göze hitap eden hem de kullanışlı ve kolay bir siteniz olmalı. Bu özellikleri ile birlikte e-ticaret için gerekli teknik altyapı kullanıcıyı zorlamamalıdır.
E-ticaret Web Siteniz Mobil Uyumlu ve Kullanıcı Dostu Olmalıdır.

Mobil cihazlarda uyumlu bir e-ticaretiniz yoksa baştan kaybettiniz diyebiliriz …

Tüketiciler 2014 yılında mobil uygulamalar yardımıyla 204 milyar dolar harcamıştı, 2018 yılında bu rakam 626 milyar dolara çıktı. Siz de e-ticaret işlemlerinizi mobil cihazlarla uyumlu hale getirmediğiniz sürece bu pazarda yer edinemeyecek veya pazarınızı kaybedeceksiniz demektir.

Sosyal Medya. E-ticaretiniz için Tüketici ile Tanışma Flört Anı

Sosyal medya ile hem yeni tüketicilerle tanışmak ve ürünleriniz ile onlara göz kırpmak mümkün hem de var olan müşterinizle canlı etkileşimi arttırabileceğiniz ilişkinize heyecan katabileceğiniz en doğru mecra… Hedef kitleniz hangi platformlarda mutlaka bunu bilin. düzenli gönderi, canlı yayın, etkileşim şaplayacak organik yorumlar ve yüksek takipçili hesaplara yapacağınız yorumlar da dahil olmak üzere aktif olun… Sosyal medya çekingenliği asla kabul etmiyor unutmayın.

Daha çok görsel, az yazı bu püf noktasını kabul etmeliyiz

Bu püf noktası aslında ürününü veya hizmetini anlatmak isteyenler için belki de çok zorlayıcı olabilir ancak net bir istatistik bilgisini paylaşalım ki, görsel iletiler metinlerden oluşan iletilere göre 60 bin kat daha hızlı bir şekilde işleniyor. İnsanların yüzde 65’i ise görsel olarak öğrenme tekniği ile bilgiyi işliyor. Anlatmak
İstediğiniz en vurucu özelliği en iyi kalitede yansıtan görsel milyonlarca Ören’le seçilmiş kelimeden dağa etkili sonuç veriyor.

Arama Motoru için Sitenizde Teknik Altyapı ve SEO Çalışması

Sitenizi açtıktan hemen sonra ertesi gün Google aramalarında çıkmanızı düşünemeyiz ancak Google aramalarında başarı sağlayacak şekilde yapılmış bir teknik alt yapı oldukça önemli. Başlıklarınızı, URL’nizi ve ürün açıklamalarınızı optimize etmeyi, yararlı. yeni ve kopyala yapıştır olmayan içerik oluşturmayı unutmayın. Sitenizin açılış hızını kontrol edin. Arama motoru kayıtlarını unutmayın.

E-ticarette müşteriye canlı konuşma imkanı

Canlı sohbet araçları ile mutlaka konuşarak bilgi alan insanları sitenizde tutmak mümkün. Burada tüketici ile mutlaka konuşup kendilerini özel hissetmelerini sağlayabilirsiniz.

Kolay Üyelik

sitenizden alışveriş yapmak isteyen tüketici soy ağacımızıda verseydik noktasına gelmesin. Gerçekten gerekli bilgiler zorunlu tutularak bir kayıt işlemi çok önemli.

Güvenlik ve Veri Gizliliği

SSL sertifikanızı. güvenli ödeme sistemi ve verilerin korunması bu mesajları hem sitede hem de alt metinler ile sosyal medyada paylaşmak güvenilirliğinizi arttıracaktır.
Sepette indirim, ücretsiz Kargo, hızlı işlem ….
Duyarlı olun dijital dünyada pazarlamada müşteri ile sosyal alanı paylaştığınızı ve birlikte yaşadığınızı hissettiren sosyal sorumluluk içerisinde bulunmak hem etkileşimi hem de kalıcılığını arttıracaktır.

Share your thoughts