İşinizin Yönü E-Ticaretle Değişiyor

“AVM’ler herkese hitap ediyor, Peki ya E-Ticaret ?”

Günümüzde AVM’lerde geçirilen zaman ve harcama davranışına baktığımızda çok daha geniş kitlelere ulaşmamızı sağlayacak olan E-ticaret ile “yer ve zaman” kavramının tamamen ortadan kaldırıldığı finansal değişimin büyük bir hızla el değiştirdiği bu sisteme geçiş yapmakta geç kalmamak gerekiyor.

E-ticaret yapılanmasının gün geçtikçe büyümesi ile oluşan ödeme kolaylıkları ve geleneksel ticarete oranla ortaya koyduğu fiyat avantajı ile arz talep dengesinde de hacmin büyümesi sonucunu ortaya çıkarıyor.

E-ticaretin daha çok talep görmesinde farklı noktalar dikkat çekiyor; artık büyük bir alışveriş merkezinde görebileceğimiz tüm ürünleri ve hatta daha fazlasını karşılaştırmalı olarak e-ticaret platformlarından alabilecek noktalara ulaştık. Ayrıca en uygun fiyata, dilediğimiz saatte, evimizden bir tık uzağımızda alışveriş yapmamız mümkün.

E-ticaret konusunda da dikkat edilmesi gereken yeni trend “one-stop-shop” TEK NOKTADAN SATIŞ. Butik satış noktaları yerine büyük ve detaylı platformlar.

Satın almanın yönü e-ticaretle değişti;

Küçük veya büyük, bireysel veya kurumsal satın alma eyleminde bulunacak herkes için artık fiyat teklifi almadan “piyasa fiyatı” araştırmak hızlı ve gerçekçi bir hal aldı. Bu nedenle artık ürün fiyatı, detayları, karşılaştırmaları ve özellikleri bakımından kapsamlı yapılar ve kolay kullanımla filtreleme yapabilen platformlar daha çok kazanmaya aday oldu. Araştırmalar sırasında e-ticaretin avantajı ise tüketicinin “plansız satın alma” eyleminin çok hızlı gerçekleşmesi kazandıran bir özellik ile karşımıza çıkıyor.

Sistematik olarak dört yapraklı bir yonca şeklinde her yaprağı kurgulayanlar e-ticaret pazarında herkese hitap eden AVM’lerin gelecekteki yeni nesil yüzü olarak parlayacaklar

 

Share your thoughts