E-TİCARETTE HERKES KAZANABİLİR

Dijitalleşen dünyanın kullanıcılar üzerinde de alışveriş yapma şekli, alışveriş zaman ve yeri konusunda değişiklikler oluşturmuş ve e-ticarette kazanabilir olmuştur.
KOBİ’lerin 2018 ve 2019 yılı satış raporları incelendiğinde %80 büyüyerek 1.62 milyar TL’yi aştıkları görüldü . Bu pastada herkes yer almak için çalışırken tüm alt yapısını ve kanallarını kuranlar ise 2020’de ekonominin tüm dünyada daralması durumunda kendilerini şanslı hissediyorlar.
E-ticaret ile işinizi İnternete taşıyın ve para kazanmaya devam edin
E-ticaret satış kanalını kullanmak isteyen kobiler; günün her saati açık ve müşteri ile buluşabilecekleri bu dijital ortamda hem cep telefonları hem de bilgisayarlar ile hayatlara sızmayı başarabiliyor. 2018 yılında yapılan araştırmalarda ilk kez cep telefonlarından alışverişlerin tamamlanıp siparişe dönüşüm oranı bilgisayarları geçmişti. Tahmin edileninde üzerinde %30 oranla artış görüldü.

E-Ticarette mobil cihazlar ve bilgisayardan satış yapmak

 
Harika reklam çalışmaları, büyük bütçeli tanıtımlar yapıyorsunuz ve tam da talep gören ürünlere sahipsiniz tüm bunların yanında en önemlisinin hem bilgisayarda hem de mobil cihaz cp telefonu ve tabletlerde de kullanıcı dostu arayüz dediğimiz rahat, kolay ve ulaşılabilir bir tasarım ve kullanıma sahip olması gerekmektedir. Mobil uyumlu bir e-ticaret siteniz var özellikle tüketiciye tam olarak bir tık uzaklıktasınız demektir. 2018’de başlayıp 2019 yılında devam eden mobil cihazlardan satın alma eylemi 2020 yılında artarak hatta katlanarak devam edecektir.
 

E-Ticaret siteniz varsa tüm Türkiye sizin müşteriniz

 
Önlenemez alışverişte %114’lük büyüme ile Doğu Anadolu’nun en büyük yükselişe sahip olabileceğini bir düşünün , attık sadece lokasyon bazlı değil tüm Türkiye’de ürünlerinize ulaşabilecek tüketicilere sahipsiniz. Online alışverişi en çok tercih eden bölge %42,73 ile yeniden Marmara olurken, onu %14,99 ile İç Anadolu, %14,23 ile Ege, %9,88 ile Akdeniz, %9,45 ile Karadeniz, %4,51 ile Doğu Anadolu ve %4,21 ile Güneydoğu Anadolu takip etti.

Tüketiciler genellikle hangi saatlerde internetten alışveriş yapıyor dersiniz?

Belki de çalışanlar için mesai saatlerinde ufak dinlenme araları, boşluklar hem zamanlarını değerlendirmek hem de biraz nefes almak için kendilerini online alışverişe atıyorlar.İnternetten yapılan alışverişler mevsimlere göre analiz edildiğinde , ‘yaz’ aylarında online alışverişler durgun seyrettiği görülmüştür. Ancak internetten yapılan alışveriş konulu aramaların 24 kat arttığı Blackberry Friday, Efsane Cuma ve Siber Pazartesi gibi indirim günleriyle ‘sonbahar’ en çok siparişin verildiği mevsim olarak öne çıktı. Tüketiciler internet alışverişleri için 2019’da da en çok Pazartesi gününü tercih ederken, siparişlerin dörtte biri 13.00 – 16.00 saatleri arasında verildiği gözlenmiştir.
Ücretsiz kargo tüketiciyi etkiliyor mu?
E-ticaret sitelerin tüketiciye sunulan ücretsiz Kargo tam olarak ne sağladı dersek; aslında önlenemez alışveriş sitesinin müşteri kazanım rekabetinde tüketiciyi kazanmasını sağladı.2019 yılında %51 oranla e-ticaret siteleri ücretsiz Kargo seçeneğindeki sundu.
E-ticaret Sitelerinden Günlere göre Alışveriş Oranı
  • Pazartesi %17,55
  • Salı %16,52
  • Çarşamba 16,07
  • Perşembe %14,65
  • Cuma 13,50
  • Cumartesi 10,82
  • Pazar 10,89
Küresel olarak yaşanan salgın hastalık mücadelesi tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ticaretin kurallarını dijital dönüşüm temeline dönüştürmüş ve attık kobiler içinde bu dünyada yer almak kaçınılmaz bir sonuç olmuştur. Bu sebeple işini internetten satışa taşımak isteyen herkes için bir çözüm olarak paketler mevcuttur.
Herkese uygun, bütçeye göre farklı e-ticaret paketlerini aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Share your thoughts